Reklama

 

Sztuka niesie w sobie możliwość odskoczni od szarej rzeczywistości. Jedną z wielu jej form możemy obejrzeć w Trójmieście.

Międzynarodowy festiwal form przestrzennych „Rozdroża Wolności” organizowany jest przez Fundację Wspólnota Gdańska. Przedsięwzięcie to liczy sobie ponad kilka lat i stanowi zwieńczenie konkursu na najlepszy projekt rzeźby miejskiej. Celem Fundacji jest stworzenie w Gdańsku zewnętrznej galerii rzeźb. Dzieła te możemy oglądać w Parku Reagana, gdzie do tej pory zgromadzono ich już siedem. W  sobotę, 13 września, w drewniane kładki w parku została wkomponowana instalacja Agnieszki Wach „Wave”, która imituje w ciekawy sposób falę. Natomiast konstrukcja przypominająca ramy od huśtawek, autorstwa Piotra Wesołowskiego, zostanie postawiona nieopodal ul. Piastowskiej.

Opinie mieszkańców są podzielone. Z jednej strony wskazują, że festiwal ten stwarza sposobność spędzenia wolnego czasu oraz możliwość kreatywnego rozwoju. Pojawiają się jednak obawy, że wydane pieniądze zostaną zmarnowane przez akty wandalizmu, które często dotykają rezultatów tego rodzaju przedsięwzięć. Moim zdaniem każda inicjatywa, która pozwala nam na konstruktywny rozwój, jest bezcenna i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie społeczeństwa.

Tomasz Perek

Fot: Fundacja Wspólnota Gdańska

gdanski_festiwal2.jpggdanski_festiwal3.jpggdanski_festiwal4.jpg

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.