Reklama

 

Po co pracujemy – wiedzą wszyscy. Oczywiście, dla pieniędzy, czasem jeszcze dla własnego rozwoju duchowego. Dlatego też, gdy podejmujemy jakąkolwiek pracę, staramy się awansować lub otrzymać podwyżkę. Warto wiedzieć, jakie środki należy podjąć, by zostać zauważonym, gdy szef będzie rozdawał premie, a nie pominiętym.

Przede wszystkim, wykonuj swoje obowiązki należycie – nie spóźniaj się do pracy, zachowuj się profesjonalnie, nie spędzaj czasu na pogaduchach czy załatwianiu prywatnych spraw – gdy jesteś w pracy, skupiaj się wyłącznie na niej. Wszystko oddawaj na czas, staraj się jednak nie skupiać na sobie uwagi szefa.

Pamiętaj – nadgorliwość gorsza od faszyzmu! Jeśli więc przykładasz się do swoich obowiązków, to tylko na tyle, ile wymaga od Ciebie pracowniczy regulamin. Musisz bardzo uważać, by niczego nie zaniedbać, ale też przy okazji nie być nadgorliwym. Nie wyrywaj się więc, by pomagać współpracownikom, gdy to nie jest absolutnie konieczne. Nie podejmuj się zbyt wielu dodatkowych zadań, szczególnie gdy miałbyś przez to zaniedbać swoje prywatne sprawy.

Nawet, gdy masz dużo czasu i w zasadzie nie spieszy Ci się do domu po pracy, raczej nie zostawaj w niej dłużej, niż to konieczne – pamiętaj, że pracujesz w konkretnych godzinach, i nawet gdy za nadgodziny Ci zapłacą, można będzie pomyśleć, że masz nadmiar wolnego czasu, a wtedy już tylko krok od wykorzystywania Cię, za które później nie zobaczysz pieniędzy.

By zasłużyć na podwyżkę musisz któregoś dnia, gdy nadarzy się okazja, zapunktować u przełożonego i z szarej myszki stać się nagle kimś, na kim naprawdę można polegać, kto idealnie wywiąże się z powierzonego zadania. Gdy więc sytuacja w firmie będzie krytyczna, zabłyśnij kreatywnym pomysłem (jednak nie rób tego codziennie, bo w końcu zaczną tego od Ciebie wymagać non stop). Gdy sytuacja będzie naprawdę krytyczna, zostań po godzinach i pomóż w rozwiązaniu problemu.

Generalnie staraj się zapunktować raz, a porządnie – wtedy jest szansa, że ktoś Cię zauważy i doceni – finansowo.

Źródło: ciekaweporady.info

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Clement (niezweryfikowany) w
Hi, We are wondering if you would be interested in our service, where we can provide you with a dofollow link from Amazon (DA 96) back to e-magnes.pl? The price is just $67 per link, via Paypal. To explain what DA is and the benefit for your website, along with a sample of an existing link, please read here: https://pastelink.net/1nm60 If you'd be interested in learning more, reply to this email but please make sure you include the word INTERESTED in the subject line field. Kind Regards, Claudia

Wysłane przez Vargas (niezweryfikowany) w
Hi, We're wondering if you've considered taking the written content from e-magnes.pl and converting it into videos to promote on Youtube? It's another method of generating traffic. There's a 14 day free trial available to you at the following link: https://www.vidnami.com/c/RobertK-vn-freetrial Regards, Jared

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.