Reklama

 

W tym artykule przedstawimy 9 kroków niezbędnych do utrzymania ładu i harmonii w twoim domu.

  1. Żegnaj to, co zbędne:

Od czasu do czasu trzeba pozbyć się nie używanych przez nas rzeczy. Wyrzuć to, co nie jest już potrzebne tobie oraz twoim dzieciom, a na pewno uzyskasz wymarzony porządek i wewnętrzną harmonię.

  1. Posegreguj rzeczy według podobieństwa:

Dużo łatwiej będzie ci znaleźć konkretną rzecz, jeśli schowasz ją z innymi podobnymi do niej. Włóż kable, ładowarki i inne aparaty elektroniczne do jednej szuflady. W łazience posegreguj produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów, skóry oraz paznokci. Jeśli posiadasz dużo brudnej odzieży, poukładaj ją według rodzaju lub koloru.

  1. Wszystko ma swój limit:

Jeśli w swoim domu posiadasz rzeczy, których nie używasz lub na które nie zwróciłeś uwagi  w ciągu ostatniego roku - podaruj je innym. Ten czyn pozwoli ci uzyskać więcej miejsca w szafie.

  1. Archiwizuj:

Archiwizuj nie tylko dokumenty oraz faktury, ale również wycinki z gazet czy instrukcje obsługi.

  1. Na kółkach:

Aby uzyskać więcej miejsca w pokojach mieszkalnych i użytkowych, skorzystaj  z pudełek na kółkach. Umieść je pod łóżkiem w sypialni, pod biurkiem w gabinecie i pod umywalką w łazience, a od razu uzyskasz wymarzoną pustą przestrzeń.

  1. Rzeczy bardziej i mniej użytkowe:

Należy ułatwić domownikom dostęp i sprawić, żeby wszystkie rzeczy znajdowały się na swoim miejscu. Bardziej prawdopodobne jest, że twoje dziecko powiesi swoją kurtkę na wieszaku (nie na krześle czy łóżku), jeśli będzie on dostępny w przedpokoju. Rzeczy, z których korzystasz częściej, powinny być bardziej dostępne, zaś te, których używasz mniej  - dobrze schowane.

  1. Segreguj pocztę:

Poustawiaj wewnątrz mieszkania kosze na bieżące dokumenty i pocztę. Korespondencja szybko kumuluje się na stole, dlatego staraj się wkładać ją do specjalnego kosza do momentu, aż nie będziesz miała czasu jej odebrać. Twój stół będzie wtedy pusty i unikniesz zgubienia listów.

  1. Oczyść meble:

Najlepszym sposobem na ład oraz przestrzeń jest wyjęcie wszystkiego z półek, szuflad i mebli dekoracyjnych, a następnie ponowne włożenie tylko najpotrzebniejszych rzeczy.

  1. Wybierz idealny schowek:

Znalezienie idealnego miejsca na schowanie rzeczy jest połową sukcesu. Pudełka w żywych kolorach są doskonałym schowkiem dla twoich dzieci. Dobrym sposobem na przechowanie ryżu, płatków owsianych czy makaronu są przezroczyste szklane słoje. Doskonałym rozwiązaniem są wieszaki na narzędzia w garażu - unikniesz wtedy ciągłego potykania się o przedmioty znajdujące się pod nogami. Bardzo użyteczne są także plastikowe pudła z pokrywkami do przechowywania drobnych rzeczy na strychu czy w garażu.

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło: SerPadres.com http://serpadres.com/familia/consejos-para-organizar-tu-hogar/21988/2/

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.