Reklama

 

Wypożyczanie samochodów lub innych pojazdów staje się coraz popularniejsze w ostatnich latach. Niewątpliwie może się stać ciekawą alternatywą dla komunikacji publicznej a nawet dla prywatnych środków transportu. Obecnie istnieje możliwość korzystania z takiej usługi nawet na godziny, zanim skontaktujemy się z daną firmą, określmy na czym najbardziej nam zależy. Jak wypożyczyć samochód, co warto o tej usłudze wiedzieć, na co należy uważać, kiedy to się opłaca?

wypozycz_samochod_2.jpg

Większość wypożyczalni jest bardzo elastycznych i dopasuje ofertę do naszych wymagań. Będziemy potrzebować takich danych, jak termin odbioru i zdania auta, rodzaj samochodu, wyjazd zagraniczny czy krajowy, sugerowana ilość kilometrów i dodatkowe opcje np: fotelik dziecięcy. Dokonując wypożyczenia na dłuższy okres najlepiej korzystać z nowych samochodów unikniemy w ten sposób wyższego ryzyka awarii i tym samym stracenia bezcennego czasu. Jeżeli zamierzamy przebyć niewielkie odległość a termin podróży nie jest dokładnie określony, możemy skorzystać ze starszej floty, tańszej w wynajmie. Wybór firm świadczących takie usługi jest bardzo szeroki, warto także korzystać z nowoczesnych formy rezerwacji samochodu przez Internet w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mamy dostęp do największej oferty, rezerwacja następuje od razu po dokonaniu przedpłaty. Za korzystaniem z tego rodzaju usług przemawia szereg argumentów. Unikamy kosztów serwisu, płacenia ubezpieczenia, oferta jest elastyczna czyli korzystamy kiedy chcemy.

Od wakacji po spotkanie biznesowe…

wypozycz_samochod_3.jpgwypozycz_samochod_4.jpg

Pomysł wypożyczenia pojazdu jest bardzo praktyczny, szczególnie jeśli chcemy wybrać się ze znajomi na wakacje. Zamiast podróżować dwoma małymi autami lub korzystać z komunikacji publicznej z kilkoma przesiadkami w zatłoczonych wagonach możemy wybrać wieloosobowe nowe auto o wysokim standardzie. Propozycje skorzystania z takiej usługi możemy też zgłosić w swojej firmie w celu integracji grupy. Szef natomiast może wybrać się na ważne spotkanie zabytkowym, sportowym lub luksusowym samochodem.

Jak korzystać żeby nie stracić…

Odnośnie ubezpieczenia przed dokonaniem transakcji zapytajmy jaki jest udział własny w szkodzie, najczęściej to 500 do 1000 zł. Oznacza to, że jeżeli dokonamy uszkodzeń do podanej kwoty, musimy za to zapłacić z własnej kieszeni. Jednak istnieje możliwość zniesienia tego udziału za dodatkową opłatą około 20 zł na dobę. Warto wykupić taką opcje wówczas unikniemy płacenia za przypadkowe rysy czy wgniecenia na karoserii często dokonane nie z naszej winy. Przed zwrotem auta pozostawmy go czystym wewnątrz i na zewnątrz, unikniemy w ten sposób kary za jego nie posprzątanie. Przed wypożyczeniem w większości przypadków płacimy kaucję, która jest nam zwracana w momencie zwrotu pojazdu. Należy być świadomym, że korzystając z mienia cudzego, bierzemy za to odpowiedzialność, oraz że należy szanować to za co płacimy, przecież to nasze ciężko zarobione pieniądze.

Tomasz Perek

Fot. CarSpotter, Kollege, Istvan, Axion 23, Stefano Costantini

 

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.