Reklama

 

W poniższym artykule przedstawimy praktyczne rady dla podróżujących samolotem dotyczące między innymi bagażu.

Bagaż

Rewizja bagażu: Podróżując samolotem współpracuj z rewidującymi twój bagaż tak, aby wszystko przebiegło sprawnie, abyś w miarę jak najszybciej otrzymał swój bilet i kartę odprawy. Uważaj również, aby pilnować swoich rzeczy, by przez przypadek nie wziąć bagażu innej osoby.

Limit bagażowy: Zazwyczaj każdy przewoźnik ma swoje indywidualne kryteria dotyczące wielkości oraz wagi bagażu. W większości firm lotniczych te wymiary składają się dwie duże walizki o wadze od 20 do 32 kilogramów, lecz nie jest to regułą. W tanich liniach ciężar bagażu nie powinien przekraczać 15 kilogramów.

Nadwyżka bagażowa: W przypadku nadwyżki bagażowej radzimy uzupełnić wolne miejsce w drugim bagażu nadmiarem z pierwszego. Można również dopłacić  niewielką sumę, dlatego zawsze warto mieć przy sobie dodatkowe pieniądze.

Bagaż podręczny: Dopuszcza się, aby pasażer linii lotniczych miał podczas podróży bagaż podręczny w postaci małej torby na ramię lub plecaka, aparatu fotograficznego (ewentualnie innego sprzętu elektronicznego), w rozmiarach nie przekraczających norm, które zazwyczaj umieszczone są na bilecie. Zazwyczaj limit ciężaru bagażu podręcznego wynosi od 8 do 10 kg o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm. Zaleca się uprzednią konsultację z przewoźnikiem w tej sprawie.

 Zwierzęta: Przed zabraniem zwierzęcia na pokład samolotu należy skonsultować ten fakt z linią lotniczą w celu potwierdzenia takiej możliwości.

Przybądź na czas: Najlepiej być na lotnisku wcześniej,  aby uniknąć problemów.

Wypocznij: Dzień przed lotem warto spędzić na odpoczynku, zwłaszcza kiedy czeka nas długa podroż.

Śpij podczas lotu: Podczas lotu warto sie zdrzemnąć. Personel pokładowy zapewnia maskę zaciemniającą na oczy, zatyczki do uszu oraz poduszkę.

Zajmij się czymś: Najlepszym zajęciem podczas lotu jest czytanie książki, słuchanie muzyki, pogawędka z pasażerem z siedzenia obok, obejrzenie filmu lub gra na konsoli. W ten sposób podróż minie nam szybciej.

Ćwicz podczas lotu: Aktywność fizyczna pomoże ci lepiej znieść lot i poprawi krążenie krwi. Poruszaj rękoma, nogami wstań od czasu do czasu. Napinanie oraz rozluźnianie mięśni co pewien czas, w połączeniu z głębokim oddechem, pomoże ci się zrelaksować.

Gdy zatykają się uszy: Podczas lądowania oraz wznoszenia się samolotu można doświadczyć niemiłego wrażenia zatykania się uszu. Aby przeżyć to możliwie jak najmniej dotkliwie, wydmuchaj nos, przełknij kilka razy ślinę, żuj gumę i oddychaj głęboko.

Zapanuj nad zmęczeniem: Loty długodystansowe bywają bardzo męczące. Staraj się maksymalnie zrelaksować tak, aby podróż nie mijała zbyt ciężko.

Turbulencje: Czasami pojawiają się nieprzyjemne turbulencje. Postępuj wówczas według wskazówek personelu, zachowaj pozycję siedzącą i koniecznie zapnij pasy bezpieczeństwa.

Mdłości: Aby ich uniknąć zaleca się wypoczynek dzień przed lotem. Nie polecamy podróżować na czczo. Staraj się myślec o rzeczach pozytywnych. Jeśli mdłości stają się coraz bardziej silne, poproś o plastikową torebkę.

Unikać: Alkoholu i kawy, aby zapobiec złemu samopoczuciu oraz lotów podczas śnieżycy, mgły, także deszczowych dni, by zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Przestrzegając naszych rad dotyczących udanego lotu, podróż może być przyjemna. Życzymy miłej podróży.

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło:quiminet.com http://www.quiminet.com/articulos/tips-para-viajar-en-avion-el-equipaje-y-otros-consejos-2716264.htm

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
8 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.