Reklama

 

Z przyjemnościa informujemy, że możecie się już ubiegać się o dwa rodzaje stypendiów Google oferowanych w 2013 r. - pisze Nicola Dixon na blogu Google Polska. Tym razem pomoc kiedrowana jest do kobiet i niepełnosprawnych, którzy osiągają najlepsze wyniki na kierunkach informatycznych i technicznych.

Pierwsze z nich, "Google Anita Borg Memorial Scholarship" jest otwarte dla studentek na wszystkich poziomach studiów w roku akademickim 2013/2014 uczących się w Europie, na Bliskim Wschodzie bądź w Afryce. Stypendium wspiera kobiety studiujące na kierunkach informatycznych. Kandydatki zostaną ocenione na podstawie osiągnięć w nauce oraz przesłanego eseju. Pod uwagę zostaną wzięte również umiejętności liderskie przyszłych stypendystek.

Dr Anita Borg to założycielka i Dyrektor Instytutu na Rzecz Kobiet i Technologii. Poświęciła swoje dorosłe życie na rewolucyjny sposób myślenia o technologii i usuwanie barier, które uniemożliwiają kobietom i mniejszościom wejście w świat informatyki i techniki. Połączenie jej wiedzy technicznej i wizji wciąż inspirują i motywują wiele kobiet, aby stać się aktywnymi uczestnikami i liderami w tworzeniu technologii.

Drugie, to Stypendium Google dla Studentów z Niepełnosprawnością, dla studentów wszystkich poziomów studiów w roku akademickim 2013/2014 w Europie i Izraelu. Studenci kwalifikujący sie do stypendium muszą być na studiach informatycznych bądź ściśle związanych z informatyką lub technologią i mieć dobre wyniki w nauce. Stypendium jest skierowane do studentów niepełnosprawnych ruchowo lub intelektualnie, bądź z innymi przewlekłymi schorzeniami. Zostało zorganizowane i ufundowane przez Google Europe & Israel stypendium, aby pomóc zlikwidować bariery, które uniemożliwiają uczniom niepełnosprawnym zaangażowanie i doskonalenie oraz rozwój naukowy.

Oba stypendia obejmują świadczenie pieniężne w wysokości 7 000 euro (lub ekwiwalent tej kwoty) oraz czerwcowe spotkanie w europejskiej siedzibie Google'a, gdzie przygotowano warsztaty, panele dyskusyjne itp.

szszegóły na stronach Google
http://googlepolska.blogspot.com/2012/12/stypendia-google.html

źródło:skrzydlatestypendia.pl

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
11 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.