Reklama

Hochalpines Institut Ftan (HIF) to tętniąca życiem społeczność szkolna, w której młodzi ludzie z całego świata mają szansę na rozwój w otoczeniu budzących zachwyt Alp.

Szwajcarski system edukacji jest znany i renomowany na całym świecie. Ustanawiane standardy są surowe, ale sprawiedliwe. Pod koniec obowiązkowej nauki szkolnej młodzież może wybrać pomiędzy uczęszczaniem do szkoły średniej, a odbyciem praktyki zawodowej. Na każdym etapie te dwie drogi zawodowe się przenikają. Ten system jest odpowiedni nie tylko dla uczniów, od samego początku wyróżniających się talentem, ale także dla tych, którzy potrzebują nieco więcej czasu, aby rozwinąć swój potencjał. Wysoce elastyczny system edukacji jest jednym z fundamentów nieustającej popularności szwajcarskich uniwersytetów, publicznych i prywatnych usług, a nawet produktów, czy stabilności społecznej.

Miasteczko Ftan, w którym znajduje placówka, położone jest niecałe 200 km od Monachium. HIF jest koedukacyjną szkołą średnią oferującą szwajcarskie i międzynarodowe programy dla uczniów klas VII-XII. Władze kantonu Graubünden uznały ją za jednostkę odpowiedzialną za przygotowanie i wykonanie szwajcarskiej matury. Dostrzeżona została również przez organizację Cambridge Assessment jako centrum International General Certificate of Secondary Education  (IGCSE - odpowiednik polskiego egzaminu maturalnego [przyp. tłum.]). Dodatkowo HIF zabiega o wprowadzenie programu dyplomowego matury międzynarodowej (IB), aby mogła dołączyć do zaszczytnego grona IB World School - placówek mogących pochwalić się najwyższą jakością w edukacji.

HIF jest wiodącą szwajcarską szkołą sportową z dumną spuścizną: olimpijczycy i mistrzowie świata rozwinęli swoje wyjątkowe talenty na nartach i deskach snowboardowych w dolinie Engadyny. Jednocześnie uczęszczali do szkoły i przygotowywali się do zawodów osiągając międzynarodowy poziom. Zarówno zawodowcy, jak i amatorzy mogą połączyć dobre wykształcenie z pasją i entuzjazmem. Sport jest kluczowym elementem filozofii HIF: promuje zdrowie i dobre samopoczucie, ale także odporność, samodyscyplinę i ducha zespołu - ważne cechy również dla przyszłych liderów wiodących firm. Uczniowie mogą trenować następujące dyscypliny: narciarstwo nordyckie i alpejskie, snowboard, freestyle narciarski i snowboardowy, hokej na lodzie, a także golf.

 

Autor: 
Katarzyna Paczka
Źródło: 
zeit.de
Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
7 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.