Reklama

foto: bit.ly

W podróż do tego pięknego skandynawskiego kraju można wybrać się samolotem, pociągiem, promem, autobusem czy samochodem. Wybór jest duży, a która opcja najlepsza? Zdecydujcie sami!

Samolot

Lot z Warszawy do Sztokholmu jest bezpośredni i trwa około 1 godziny 40 min. Wyloty odbywają się nawet do 4 razy dziennie. Samoloty lądują na dwóch lotniskach – Arlanda i Skavasta. To pierwsze leży blisko Sztokholmu, a drugie trochę dalej, bo 100 km od stolicy Szwecji. Z lotniska Arlanda można dostać się do miasta taksówką bądź pociągiem, a podróż trwa około 40 min. Droga z lotniska Skavasta do centrum jest dłuższa, autobus jedzie około 1,5 godziny. Ceny i standard usług są zróżnicowane, dlatego najpierw trzeba dobrze zapoznać się z ofertami.

Pociąg

Podróż pociągiem jest dłuższa, ale za to można więcej zobaczyć i liczyć na to, że może przydarzą się nam jakieś miłe przygody. No bo jak wakacje to wakacje. Żeby dostać się do Szwecji trzeba jechać linią InterRail przez Berlin, Hamburg i Kopenhagę. Jest jeszcze druga możliwość, czyli nocny pociąg z Berlina do Malmö - Berlin Night Express. Trzeba tylko wykupić wcześniej miejsca w wagonie sypialnym. Trzecią opcją jest najpierw podróż do Kopenhagi, a stamtąd do Malmö.

Prom

I dla miłośników morskich wypraw coś się znajdzie. Do Szwecji można popłynąć promem i zabrać ze sobą samochód, który przyda się do szybszej komunikacji w tym kraju. Zaoszczędzicie przy okazji na bilety na pociągi, autobusy czy taksówki. Taka podróż trwa długo, bo od 9 do 19 godzin, co wcale nie musi być takie uciążliwe, bo piękne widoki i szum wzburzonego morza może być pięknym przeżyciem.

Z Polski odpływają następujące promy:

  • Świnoujście - Ystad (Unity Line, Polferries)- czas podróży 9,5 godziny

  • Gdańsk - Nynashamn (Polferries) – czas podróży 19 godzin

  • Gdynia- Karlskrona (Stena Line)

  • Świnoujście - Kopenhaga (potem mostem Kopenhaga - Malmo) (Polferries)

Autobus

Inną opcją jest autobus, ale tutaj też częścią podróży jest rejs promem. Baltic ExpressBuss AB, Eurolines czy Tourbaltic to nazwy przewoźników, które załatwiają nam całą podróż i dbają o komfort jazdy.

Linie autobusowe:

Samochód

Do Szwecji można wybrać się także samochodem. Wybór jest spory, bo można skorzystać z promu albo pojechać przez Niemcy do Danii i potem autostradą A7 do Flensburga, do przejścia granicznego. Potem w Kolding należy skręcić na autostradę E20, która prowadzi do Malmö.

Dagmara Michoń

Źródło: szwecja.net

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.