Reklama

Koncentracja na kursach letnich zaczyna przynosić efekty. Coraz więc ej nauczycieli oraz studentów kierunków pedagogicznych decyduje się nadać nowy bieg swojej karierze poprze wakacyjne dokształcanie się. Przykładami takich osób są Klara Ernemo oraz Linda Claremar.

Ścieżka KPU(uzupełniająca edukacja pedagogiczna) to jedna z metod mających na celu przeciwdziałanie skutkom ubocznym związanych z niedoborem kadry pedagogicznej na terenie Szwecji. Od 2018 roku 11 uczelni dokłada wszelkich starań związanych z organizacją różnych kursów dla przyszłych nauczycieli, także tych wakacyjnych. Można zatem stwierdzić, że droga do zawodu nauczyciela staje się coraz łatwiejsza.

Według najnowszych danych Universitetskanslersämbetet liczba studentów kierunków pedagogicznych, którzy uczestniczą w wakacyjnych kursach wzrosła o 20 procent. W przypadku nauczycieli odnotowano czterdziestopięcio procentowy wzrost.

Studentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Uppsalskiego, Klara Ernemo bierze udział w zajęciach trwających od czerwca do sierpnia 2020 roku. Lipiec jest miesiącem wolnym od zajęć, zaś seminaria odbywają się przez internet.

 

-Zarówno czas rozpoczęcia jak i zakończenia zajęć jest szczegółowo określony. Można jednak nim trochę manipulować, zbierając wszystkie punkty wcześniej.Klara Ernemo uczestniczyła już wcześniej w fakultecie z filozofii, teraz chce się skupić na nauczaniu osób dorosłych.

Linda Claremar zamierza zostać nauczycielką religii.

-Podczas trwania kursu otrzymujesz wszystkie informacje w jednym czasie, możliwa jest zatem szybsza jego realizacja, mówi.

Określenie dokładnych umiejętności oraz odpowiedniego kierunku rozwoju nie było jednak łatwe

- Doradcy pomogli mi się określić, czy nadaję się do wykonywania zawodu, w którym zamierzam się kształcić, mówi.

W przypadku Lindy Claremar zajęcia odbywają się w czerwcu oraz w sierpniu. Lipiec jest zaś odpowiednim momentem na spędzenie nieco więcej czasu z rodziną i odpoczynek.

 

Klara Ernemo studiuje oraz pracuje jednocześnie

Obawy przed samotnością w wieku powyżej czterdziestu lat okazały się być kompletnie nieuzasadnione.

- Obawiasz się nieco niedoświadczonych dwudziestolatków, a tutaj masz taki misz-masz osób w różnym wieku, różnej płci z różnych środowisk, mówi.

 

 

Autor: 
Emma Olsson/Tłum. Sylwia Kałuża
Źródło: 
laramastiding.se
Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 14 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.