Reklama

 

W tym dziale znajdziesz informacje na temat wymiany waluty i przesłania pieniędzy do domu w twoim rodzinnym kraju.

Wymiana pieniędzy

Aby dowiedzieć się więcej na temat wymiany pieniędzy w Wielkiej Brytanii lub o tym jak wymienić i przesłać pieniądze do innego kraju, skontaktuj się ze swoim bankiem.

Zarówno wymiana narodowej waluty na funty brytyjskie (funt brytyjski to inaczej „funt szterling”, ang. „pound sterling”) po przyjeździe do Wielkiej Brytanii, jak i wymiana funtów brytyjskich na twoją narodową walutę w celu przesłania pieniędzy do domu lub przed powrotem do rodzinnego kraju będzie uzależniona od kursu wymiany, który może się zmieniać z dnia na dzień.

Kursy wymiany walut są zazwyczaj wywieszone lub wyświetlone w miejscu, gdzie dokonujesz wymiany. Możesz również sprawdzić kurs wymiany w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę „przelicznik walut” (lub ang. „currency converter”). Sprawdź, czy kursy są aktualne. 

Transfer pieniędzy

Skontaktuj się ze swoim bankiem, aby uzyskać informacje na temat przesyłania lub transferu pieniędzy ze swojego konta na konto w twoim rodzinnym kraju. Bank poinformuje cię o wszystkich opłatach związanych z przesłaniem pieniędzy oraz o terminie, w jakim pieniądze dotrą na dane konto.

 

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Wysłane przez subtelny (niezweryfikowany) w
Przekazy pieniężne korzystnie wychodzą w Samiswoi albo Funciku, żeby skorzystac z oferty banku to trzeba chyba być bogatym- opłaty po 15-20 gbp za przelew. To odstrasza chyba wszystkich. Kiedyś nei było tyle opcji, ludzie nie byli też świadomi oraz bariera językowa robiła swoje. Dziś przelewwy dochodza w 10 minut, można je robić na mnóstwo sposobów.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.