Reklama

Fot.: http://www.papilot.pl

Przez większość roku bycie studentem nie ma nic wspólnego ze studiowaniem – czemu więc zawdzięczamy tę nazwę, skoro mamy z tym tak mało wspólnego? Jednak nadchodzi okres, w którym przynajmniej większość z nas chwyta za książki i próbuje choć troszkę się pouczyć – sesja. Jeśli jesteś studentem uczącym się w Londynie i poszukujesz miejsca, w którym możesz szybko powtórzyć materiał przed kolosem, mamy dla Ciebie tutaj 4 najlepsze, naszym zdaniem, miejsca do nauki w mieście.

Własne mieszkanie czy akademik nie są do tego najlepszymi miejscami: nie można się skupić, w telewizji zawsze znajdzie się coś ciekawego do obejrzenia. Zapewne pierwszym miejscem, które przychodzi Ci do głowy, jest bibliotek na kampusie uczelni. W Londynie każdy college i każdy uniwersytet posiada własną bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę (polecamy naszą najulubieńszą KCL Maughan Library). Niestety, często są zatłoczone i jest w nich naprawdę głośno.

Pomysł #1 Biblioteka bibliotek

Jeśli szukasz biblioteki, która jest cicha, uderzaj do British Library. Jest to druga największa biblioteka na świecie, a pierwsza w Europie. Posiada imponujący zbiór ponad 150 milionów pozycji. Wstęp jest darmowy, natomiast każdy student może sobie w bardzo prosty sposób założyć kartę członkowską. W bibliotece jest sieć wi-fi, wersje drukowane każdej książki oraz dużo miejsc do studiowania (tzw. Student booth). Jeśli zgłodniałeś podczas wytężonej pracy umysłowej, w Bibliotece są 4 świetne miejsca serwujące jedzenie – Peyton&Byrne – począwszy od King’s Library restaurants (polecamy gorąco śniadania), a skończywszy na barze espresso Short and Sweet, serwującym świeżo paloną kawę.

Jeśli biblioteki są dla Ciebie zbyt staromodne i szukasz czegoś, co może być bardziej „social”, to druga pozycja jest w strzałem w dziesiątkę

Pomysł #2 i #3 Kafejki student-friendly

W całym Londynie można znaleźć coraz więcej niezależnych coffee-shopów. Nie wszystkie, jednak, są odpowiednim miejscem do nauki. Na przykład Monmouth Coffee, która jest ulubionym miejscem wielu Londyńczyków, co przekłada się na fakt, że znalezienie miejsca siedzącego to jak wygrana w totka. Jeśli szukasz wygodnego miejsca do siedzenia, z dobrą kawą oraz miejscem na książki i laptopa, to polecanym miejscem są Look Mum, No Hands lub Department of Coffee and Social Affairs.

Look Mum, No Hands jest polecane szczególnie ze względu na relaksacyjną atmosferę i świetną kawę. Przez wielkie okna do wnętrza budynku docierają promienie słoneczne, jest widno, a obsługa jest bardzo miła. W porze lunchu robi się nieco tłoczono i głośno, więc możesz zabrać ze sobą słuchawki. Kawiarnie Look Mum można znaleźć przy Old Street (Central London) oraz przy Mare Street (North London)

Pamiętaj, że w porównaniu z bibliotekami coffee-shopy nie są nigdy zacisznym miejscem. Jeśli zdecydowałeś się na wybór któregoś z powyższych miejsc, przygotuj się na głośny hałas: słuchawki, zatyczki do uszy lub mocno wytężona koncentracja.

Pomysł #4 Księgarnie

Zapewne nie są to miejsca, które natychmiast przychodzą na myśl. Większość studentów przechodzi obok nich codziennie i ani myślą o wejściu do środka. Waterstones, tak jak i reszta księgarni są doskonałymi miejscami do nauki. Są to świetne miejsca, aby usiąść sobie wygodnie i napawać się ciszą tak bardzo potrzebną do nauki. Oczywiście, ludzie wchodzą i wychodzą z księgarni, ale zawsze robią to bardzo cicho. Wiele z tych miejsc na wolne stoliki, na których można rozłożyć swoje materiały i sprzęt. W większości księgarni Waterstones można kupić kawę, kanapkę lub ciasteczko, gdy potrzebujesz zastrzyku energii, nim znowu powrócisz do czytania. Jeśli odwiedzasz Waterstones na Picadilly, posiada on 6 dużych pięter, kawiarnię oraz cocktail bar. Odwiedź także Hatchards, księgarnie znajdującą się kilka drzwi w dół ulicy. Jest to cudowne, małe miejsce, jedno z ukrytych klejnotów Londynu. Prawdopodobnie dostarczają książki Jej Królewskiej Mości, Królowej Anglii oraz jej domostwu.

To są najlepsze miejsca do studiowania w Londynie. Mamy nadzieję, ze pomogą one w rozwoju zarówno Twojego życia studenckiego, jak i w nauce do egzaminów. Życzymy połamania piór!

Tomasz Olczak

Źródło: http://blog.uniplaces.com/4-places-to-study-in-london/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.