Reklama

 

Nie trzeba się martwić, jeżeli ma się problemy z opłaceniem czynszu za wynajem, ponieważ jest wiele możliwości żeby opłaty czynszowe były opłacone w terminie mimo np. kłopotów finansowych.

Czynsz można zapłacić za pomocą Direct Debit. Ta forma płatności daje wiele możliwości takich jak:

  • Możliwość opłacenia rachunku online,
  • Możliwość ustawienia płatności w taki sposób, że opłata jest dokonywana automatycznie z konta, co miesiąc,

Direct Debit to konto czynszowe, które pozwala utworzyć kredyt lub debet. Opłata Direct Debit jest tak przeliczona, aby wzięte zostały pod uwagę zmiany danego czynszu na kolejne miesiące. Warto również podkreślić, że konto Direct Debit kończy się wraz z okresem wynajmowania oraz to, że samorząd aktualizuje każdemu te konto raz w roku i informuje
o zmianach.

Inną możliwością sprawnego opłacenia czynszu i podatku jest płacenie go za pośrednictwem pocztowej karty. Kartą płaci się na poczcie natomiast otrzymuje się ją
w samorządzie lokalnym.

W sytuacji, gdy ktoś ma problemy finansowe i na bieżąco nie opłaca czynszu może skorzystać, jeśli jest uprawniony z zasiłku mieszkaniowego.

Ważną kwestią jest ubezpieczenie nieruchomości komunalnej. Council nie ubezpiecza przedmiotów należących do lokatora np. mebli, dlatego lokator powinien ubezpieczyć swoje rzeczy we własnym zakresie. Można uzyskać ubezpieczenie przez program Home Contents Insurance Scheme – w tym przypadku trzeba nabyć oficjalny formularz zgłoszeniowy z lokalnego Housing Office. Wypełniony formularz należy wysłać do the Council's Insurance Brokers.

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
7 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.