Reklama

Brytyjka wstąpiła do ISIS dzięki pożyczce studenckiej

26-letnia Brytyjka, która poleciała do Syrii, by przyłączyć się do terrorystów z Państwa Islamskiego, kupiła bilet lotniczy dzięki pożyczce studenckiej.

Tareena Shakil, matka 14-miesięcznego dziecka, zmieniła się z uroczej nastolatki w fanatyczkę islamską po tym, jak uległa radykalizacji za sprawą ekstremistów werbujących przez internet swoje ofiary. Kobieta skorzystała ze swojej pożyczki studenckiej, którą otrzymała we wrześniu 2014 roku, by już następnego miesiąca kupić bilety z East Midlands Airport i udać się do Syrii. Student Loans Company odmówiło komentarza w tej sprawie.

Brytyjka chciała poślubić terrorystę z ISIS. Ale z Syrii wróciła z kwitkiem

Shakil została wczoraj uznana winną przez Birmingham Crown Court za wstąpienie do organizacji terrorystycznej, jaką jest Państwo Islamskie oraz za werbowanie w jej szeregi kolejnych osób przez internet. Mimo że jest ona pierwszą Brytyjką skazaną za popełnienie tego typu przestępstwa, tak naprawdę jest jedną z aż 56 brytyjskich kobiet, których rodziny zgłosiły na policję ich zaginiecie i które podejrzewane są o przyłączenie się do Państwa Islamskiego.

Brytyjska terrorystka Shakil wyrok usłyszy już jutro. W czasie procesu kobieta zarzekała się, że żałuje tego, co zrobiła twierdząc, że była „głupią i naiwną dziewczyną, która została porwana przez Araba”. Sąd jednak nie uwierzył w jej argumentację, zwłaszcza, że dowody wskazywały na umyślne działanie. Tereena chciała stać się męczennicą Państwa Islamskiego, a na portalach społecznościowych pisała, że „bycie męczennikiem to błogosławieństwo”. Ponadto Brytyjka z upodobaniem robiła zdjęcia swojemu 14-miesięcznemu dziecku z bronią i flagą ISIS, które publikowała w internecie.

 

Źródło: http://www.polishexpress.co.uk/brytyjka-wstapila-do-isis-dzieki-pozyczce-studenckiej/

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.