Reklama

 

Brytyjska stolica jest jednym z najtańszych dużych miast w zachodniej części Europy, jeśli chodzi o zakup markowych produktów. Najnowszy sondaż internetowej porównywarki cen pokazuje, jakiego rodzaju artykuły najbardziej opłaca się nabyć w Londynie.

Pomimo reputacji jednej z najdroższych metropolii świata, okazuje się, że Londyn jest rajem dla osób poszukujących cenowych okazji – szczególnie jeśli chodzi o markowe wyroby. Internetowa porównywarka cen PriceRunner.co.uk zbadała dokładnie, w jakiego rodzaju produkty warto się zaopatrzyć nad Tamizą, sporo na tym oszczędzając. Są wśród nich przede wszystkim urządzenia elektroniczne, takie jak nowy iPad (399 funtów w Londynie, 518,44 funtów w Atenach i 596,69 funtów w Madrycie), czy notebook MacBook Air (999 w Londynie, 1 108,88 w Lizbonie i 1 813,23 w Sao Paulo).

Dużo tańsze niż w innych miastach na świecie jest markowa odzież i obuwie. Przykładowo za parę trampków z logo Converse w brytyjskiej stolicy zapłacimy 44,99 funtów, podczas gdy w Berlinie to koszt 55,42, w Paryżu 55,48, a w Oslo aż 76,99 funtów. Miłośników zegarków Swatch ucieszy z pewnością fakt, że podczas ich zakupu w Londynie z portfela ubędą nam tylko 32 funty, a w Budapeszcie aż 46,41.

Jak zaznacza dziennik „Metro”, od czasu światowego kryzysu w 2008 roku, Londyn stał się ulubionym celem „zakupowych pielgrzymek” turystów z różnych części globu – głównie dzięki licznym wyprzedażom i cenowym okazjom. Wśród 33 badanych miast jest pod tym względem jednym z najtańszych stolic w Europie, zajmując 5. miejsce za Warszawą, Budapesztem, Pragą i Wilnem.

Źródło: londynek.net

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.