Reklama

Fot. © Danuta Balbus

ITALIA – każdy, kto był tam chociaż raz, nie zapomni widoków nigdy. Przy każdej możliwej okazji będzie chciał tam powrócić – w myśl słów piosenki Zbigniewa Wodeckiego: „Lubię wracać w strony, które znam po wspomnienia zostawione tam”. Tak samo było ze mną. Niebawem znowu wyruszę w podróż do kraju, gdzie uśmiech towarzyszy na każdym kroku, a słońce jest na niebie przez większą część roku.

Co jest owym magnesem przyciągającym tak wielu ludzi z każdego zakątka świata? Myślę, że radość życia. Mieszkając w Polsce, zauważa się monotonię, rutynę towarzyszącą codzienności bez ekspresji, wyrazu i ogólnego zadowolenia. Tam,  gdzie czuję się jak we własnym domu – pizza smakuje tak prawdziwie, że aż nierealnie, a lody są nieziemskie. Cappuccino pija się do godz.11, po tym czasie już nie wypada składać zamówienia (możemy spotkać się nawet z odmową).  Potem to już tylko espresso – kawiarka (kafetiera) jest moim ulubionym urządzeniem w kuchni. Odwiedzających mnie znajomych częstuję kawą, która to smakuje inaczej, i w całym domu roznosi się ten aromat, bez którego nie wyobrażam sobie egzystencji.

Ale nie o tym chciałam pisać. Jako że mamy czas wakacji i urlopów, wyszukałam kilka propozycji, które są warte uwagi. Może ktoś skusi się i skorzysta z okazji? Lubię podróżować i uważam, że jest to najlepsza inwestycja, jaką powinno się ponieść. Według najnowszych doniesień z „la Repubblica” strona http://www. hostelworld.com/ oferuje szeroki wybór hosteli za mniej niż 20 euro. Gdyby ktoś chciał pojechać na wycieczkę zorganizowaną, może skorzystać z szerokiej i bardzo ciekawej oferty biur podróży. Jest ich mnóstwo. Na uwagę zasługują: Italia nie tylko w miniaturze, Gondole i krużganki, Toskańska przygoda, Rzymskie wakacje, Wyprawa po słońce, Włoskie safari, W siódmym niebie, W pogoni za słońcem Ligurii, Włoskie delicje, Ciao Italia.

Same nazwy wycieczek brzmią zachęcająco, prawda? Kto się zdecyduje, na pewno nie pożałuje. A więc walizkę pakować i …w drogę. Przygoda czeka!!! Być może dla niektórych będzie to przygoda życia, czego z całego serca życzę.

Danuta Balbus

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.